HAKKIMIZDA

ANASAYFA KURUMSAL HAKKIMIZDA

1996 yılında İstanbul’da kurulan SOYTEKNİK ENDÜSTRİYEL MAZELEMERİ SAN. TİC. A.Ş. , Tuzla tersaneler bölgesinde önce küçük çaplı gemi ve fabrika donatım malzemelerinin satışını yaparak aldığı çeşitli bayiliklerle ticaret hayatına başlamıştır. İlkeli yürüttüğü satış politikası sayesinde kısa zamanda kendini, ilişkisi olduğu diğer firmalara kabul ettirmiş, gün geçtikçe güçlenen ve ürün satış yelpazesini genişleten SOYTEKNİK tersaneler bölgesindeki imalathanesini Tuzla / Deri Organize Sanayi Sitesi’ndeki fabrikasına taşıyarak SOY VALVE markası altında üretimini hızlandırmıştır.2016 yılından itibaren Dilovası IMES OSB’de yer alan yeni fabrikasında, yeni makinalarıyla ve Ar-Ge yatırımlarıyla üretimine devam etmektedir.  

SOYTEKNİK’ te gemi ve endüstriyel malzemelerinin alım-satımı, gemi malzemeleri üretimi ve tasarımı gerçekleştirilmektedir. Firmamız üretim alanımızda bulunan Glob Vana, Çek Valf, Kollektör Vanası, Kelebek Vana, Kauçuk Kompansatör, Hava Firarı, Tuvalet Çalparası(Fırtına Vanası), Ani Kapama Vanası, Ejektör, Boru Bağlama Kaplini, Dreyn Vanası, Disk Tip Çek Valf, Yangın Vanası, Ağırlıklı İskandil Vanası, Mafsallar, Kumanda Kolu, Borulu İskandil Tapası, Çamur Sandığı, Sintine Süzgeci gibi ürünlerin üretimini titizlikle yapmakta olup üretim yelpazesini ve kalitesini gün geçtikçe artırmaktadır. Son yıllarda yaptığımız yeni çalışmalar ve yatırımlarla endüstriye yönelik Metal Körüklü Vana, Kelebek Vanalar ve Bronz Dişli Buhar Vanaları ürünlerimiz geliştirilmiş ve üretim yelpazesi genişletilmiştir.

Firmamız 2003 yılı Şubat ayından itibaren mevcut sisteminin daha iyileşebilmesi, gelişen iş ve ekonomik yaşama daha iyi ayak uydurabilmek ve standartları yakalayabilmek için ISO 9001 kalite yönetim sistemini 1 yıllık çalışma sonucunda BUREAU VERITAS klas kuruluşundan almaya hak kazanmış bunu da UKAS AKREDİTASYON firmasından tescil ettirmiştir.

Firmamız kaynaklarını en akılcı şekilde kullanarak müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayarak müşteri memnuniyetinin devamını sağlamak, sürekli gelişmeye odaklanarak sektöründe lider olmayı, eğitimin en uygun motivasyon aracı olduğu, sonuç değil süreç odaklı olmak ve tüm ilişkilerinde saygılı dürüst olmak ilkelerini benimsemiştir.

SOY VALVE denizi ve denizciliği iyi bilen; gemi, yat, tekne kullanımına uygun vana üretiminin yanında tüm fabrika ve endüstriyel tesislerde kullanım için de uygun sanayi türü vana imalatına yönelik önderlik yapan bir kuruluştur.

Bugün geldiği noktada, SOY VALVE gemi inşa ve gemi tamiri için gerekli olan valflerin ana üreticisi ve tedarikçisi olmanın yanında, Türkiye’nin en önemli fabrikalarının ve tedarikçilerinin güvenli iş ortağı konumundadır. SOY VALVE markası ile 40 ayrı ülkeye ihracat yapmanın verdiği gururla kaliteden ödün vermeden, üretim, satış ve ihracat ağını genişletmeye devam etmektedir.